Zabawy w ogrodzie latem

 

Letnie, ciepłe miesiące sprzyjają wielogodzinnym zabawom dzieci na świeżym powietrzu. Jednak niestety nie każdy rodzic ma wystarczającą ilość wolnego czasu, aby zabrać swoją pociechę na oddalony od domu plac zabaw. Już teraz warto zadbać o to, aby najmłodsi członkowie rodziny nie nudzili się w czasie wakacji. Dobrym pomysłem jest zakup funkcjonalnych, solidnie wykonanych sprzętów, które można bez problemu umieścić we własnym, nawet niewielkim ogródku. Zgrabna, bezpieczna zjeżdżalnia, obszerna piaskownica, w której będzie można swobodnie tworzyć zamki i babki z piasku, a dodatkowo jedno lub wieloosobowa huśtawka – te wszystkie ogrodowe rozwiązania niewątpliwie urozmaicą wolne chwile dzieciom w każdym wieku.

 

Tego rodzaju sprzęty ogrodowe wykonywane są z bezpiecznych materiałów, odpowiednich do użytkowania przez najmłodszych. Posiadają również niezbędne atesty, dzięki którym można zapewnić dziecku dobrą zabawę bez obaw o reakcje alergiczne lub obecność niebezpiecznych, mogących wyrządzić krzywdę elementów. W zależności od wieku dzieci, należy zadbać o to, aby huśtawka, zjeżdżalnia i piaskownica były odpowiednio przystosowane – muszą posiadać barierki zapobiegające wypadnięciu i zabezpieczenie ostrych kantów.

 

Zabawy w ogrodzie mają wiele zalet – sprzyjają rozwijaniu wyobraźni i komunikatywności, a także kształtowaniu nowych umiejętności manualnych. Dziecko, które spędza czas na świeżym powietrzu o wiele rzadziej choruje, lepiej śpi i rozwija się we właściwym tempie. Chwile spędzone w przydomowej piaskownicy są z pewnością chwilami dużo bardziej wartościowymi od tych spędzonych przed telewizorem, dlatego oczywistym jest, że każdy rodzic powinien zadbać o zdrowe rozrywki dla swoich dzieci.

Dodatkową opcją, mogącą ciekawie urozmaicić wyposażenie przydomowego ogrodu jest niewielki, płytki basenik dla najmłodszych dzieci. Po męczących zabawach w piaskownicy oraz na zjeżdżalni, przydadzą się chwile wytchnienia w orzeźwiającej wodzie. Podczas upalnej pogody taki basen z pewnością będzie się cieszył niezwykłą popularnością zarówno wśród domowników, jak również wśród znajomych i sąsiadów.