Piaskownice i ich rodzaje

Zastanawiałeś się może kiedyś nad kupnem piaskownicy dla swojego dziecka? A może szukasz oryginalnego prezentu dla swojego bratanka? Piaskownica będzie idealnym pomysłem. Jak wiadomo dzieci kochają spędzać czas w piaskownicy. Mogą się tam nie tylko dobrze bawić ale również czegoś ciekawego nauczyć. W tym poście postaram się doradzić jaką piaskownicę najlepiej kupić dla naszego dziecka, czym się kierować przy zakupie piaskownicy i co zrobić by długo nam służyła.

Kiedyś wybór piaskownic w sklepach był niewielki. Różniły się może jedynie wymiarami i kształtem. Obecnie jest bardzo wiele rodzajów piaskownic: piaskownice plastikowe, drewniane, z daszkiem, bez daszku. Bez względu na to jaka ona by była ważne żeby była bezpieczna dla naszego dziecka.

Piaskownica drewniana jest bardziej wytrzymalsza niż piaskownica plastikowa. Najlepiej jest aby drewno z którego jest zrobione było impregnowane. Pozwoli to zachować jakość drewna na dłuższy czas. Piaskownice drewniane mają to do siebie że ciężko jest je przenieść w inne miejsce. Często się też zdarza, że piaskownice drewniane są stworzone do samodzielnego montażu który nie jest trudny. Jeśli chcemy kupić piaskownicę na kilka lat to z piaskownica drewniana będzie dobrym wyborem. Żywotność tych piaskownic powoduje że często kupowane są do placu zabaw

Jeśli chodzi o piaskownice wykonane z plastiku to są one przeważnie mniejsze od tych wykonanych z drewna i mniej wytrzymalsze, ale za to kształty tych piaskownic mogą być bardziej urozmaicone. Ponadto piaskownice plastikowe łatwiej przenieść z miejsca na miejsce.

Dodatkowo jeśli chcielibyśmy ochronić nasze dziecko przed nadmiernym słońcem, dobrym pomysłem będzie kupienie piaskownicy z daszkiem. Są one coraz bardziej popularne i zyskują coraz więcej zwolenników. Piaskownice czasami posiadają również pokrywę chroniącą ją przed deszczem

Jednak bez względu na rodzaj każda piaskownica powinna być dobrze ogrodzona by piasek się nie przesypywał i nie dostawały się na nie zwierzęta takie jak pies czy kot. 

piaskownica