Piaskownice jako element wystroju ogrodu

Wygląd ogrodów podobnie zaplanowanych może się różnić w zależności od ich usytuowania.

Ogrody znajdujące się w mieście otoczone są innymi budynkami blokami przez co wydają się mniejsze niż ogrody tej samej wielkości tylko znajdujące się na wsi gdzie jest więcej powierzchni. Planując ogród w mieście trzeba uwzględnić sąsiedztwo i wpływ otaczających go budynków.

 

Jak wszystkim wiadomo aby rośliny mogły prawidłowo się rozkwitać potrzebują odpowiedniego światła w mieście jest to utrudnione przez wysokie budynki które zasłaniają roślinom słońce i z tego właśnie powodu ich pokrój i rozmiary bywają nienaturalne. Cień rzucają również drzewa, które rosną w sąsiednich ogrodach. Miejski ogród otoczony murami może także działać jak „pochłaniacz” promieni słonecznych i stać się, szczególnie latem, bardzo gorącym miejscem.


Każdy z nas chyba chciałby mieć piękny odróżniający się od innych ogród. Jednak ze względu na położenie ogrodu ogród powinien być dobrze zaplanowany i urządzony z prostotą.. W dużych doniczkach można posadzić różne rośliny kontrastujące ze sobą wieloma odcieniami zieleni, co sprawia że nasz ogród będzie barwniejszy, niewielkie zaś zadaszenie stworzy wrażenie intymności, a także izolacji. Taki ogród powinien różnić się od innych, i być urządzony tak jak sobie to wymarzyliśmy.


O ile ogród śródmiejski stwarza raczej możliwości aktywnego wypoczynku, o tyle w ogrodzie podmiejskim można organizować zabawy dziecięce, gry sportowe i spotkania towarzyskie. Osłona z szybko rosnących roślin zapewni prywatność i da poczucie odosobnienia.

 

Ciekawym sposobem na urozmaicenie swojego ogrodu jest umieszczenie w nim piaskownicy. Może ona nie tylko tworzyć estetyczną i funkcjonalną całość z ogrodem ale również dodać klimatu do całego otoczenia ogrodu. Piaskownica musi być dopasowana do wielkości ogrodu oraz roślinności która w nim występuje. Piaskownice drewniane doskonale dopasują się do zieleni ogrodu.

garden