Piaskownica- jak ją wykonać ?

Jak wykonać piaskownicę

Chciałabyś aby Twój ogród był wyjątkowy? Jeśli jednak nie wiesz jak to zrobić podpowiemy Ci jak sprawić by Twój ogród wyglądał wyjątkowo na tle innych. Aby ogród wyglądał dobrze powinniśmy się zastanowić co byśmy chcieli w nim umieścić i przede wszystkim gdzie. Ważne jest aby w ogrodzie nie było zbyt dużo elementów i przedmiotów aby nie przesadzić. Ogród to przede wszystkim zieleń i rośliny dlatego to one powinny zajmować pierwsze miejsce w ogrodzie a nie przedmioty które się w nim znajdują. Dobrze jest umieścić w ogrodzie ławkę lub huśtawkę by można było na czym odpocząć.

Jeśli np. mamy dzieci fajnym pomysłem będzie umieszczenie w ogrodzie piaskownicy. Teraz gdy wiosna jest za rogiem a dni będą coraz cieplejsze zaczyna się sezon na piaskownicę. Rodzice bardzo często kupują piaskownicę dla swojego dziecka gdyż wiedzą ile frajdy sprawia zabawa w piasku. Dobrze jest bowiem kupować już rzeczy sprawdzone, które sami mieliśmy i się sprawdziły. Bo chyba każdy z nas pamięta chwile z dzieciństwa które spędził w piaskownicy. Był to czas na pewno dobrze wykorzystany. Dlaczego więc nie dać tego również naszemu dziecku. Jeśli jednak nie stać nas na kupno piaskownicy można pomyśleć nad wykonanie takowej samemu. Nie jest to trudne. Wystarczy jedynie kilka desek, śrubek i kątownik.

Przed wykonaniem piaskownicy należy zastanowić się gdzie będzie ona się znajdować. Powierzchnia pod piaskownice powinna być równa by się nie chwiała. Następnie łączymy ze sobą deski piaskownicy ze sobą śrubami i kątownikiem w taki sposób by żadne części nie wystawały. Ważne jest aby deski z których będzie wykonana piaskownica nie posiadała żadnych ostrych elementów które mogłyby spowodować że nasze dziecko się skaleczy. Kolejną ważną rzeczą przy budowie piaskownicy jest dobór odpowiedniego piasku. Powinien on być czysty i przeznaczony specjalnie do piaskownic. Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci powinniśmy dodatkowo pomyśleć nad zabezpieczeniem piaskownicy plandeką która będzie chronić ją przed bakteriami. Aby piaskownica długo służyła naszemu dziecku możemy zastosować specjalne lakiery które chronią drewno.