Bezpieczna zabawa w piaskownicy

W dzisiejszych czasach głównym sposobem odpoczynku według dziecka jest telewizor i gry komputerowe. Takie spędzanie wolnego czasu jest dla dziecka mało atrakcyjne. Dlatego powinniśmy zaproponować mu wspólne wyjście na dwór. Doskonałym sposobem na spędzanie czasu na wolnym powietrzu jest piaskownica. Kto z nas jako małe dziecko nie bawił się w piaskownicy? Budowanie babek i zamków z piasku, kopanie tuneli to tylko niektóre rzeczy które wspólnie z dzieckiem możemy tam wykonywać. Dlatego też pokażmy naszym dzieciom, jak można spędzać czas inaczej niż tylko przy telewizorze. To jak spędzimy czas z naszą pociechą w piaskownicy zależy głównie od nas. Zabawa w piaskownicy może nie tylko być odpoczynkiem ale też sposobem edukacyjnym dla naszych dzieci. Przez zabawy w piaskownicy mogą poznać lepiej otaczający ich świat, zobaczyć jak zachowuje się pasek mokry a jak suchy, lepić z piasku zwierzęta ale również mogą tam nawiązać nowe relacje z rówieśnikami. Przebywając w piaskownicy dziecko nabierze koordynacji ruchowej a to dla dziecka jest bardzo ważne.

Aby bardziej zachęcić dziecko do zabawy w piaskownicy możemy postarać się o kolorowe foremki, kubki, wiaderka ale również zabawki które nasze dziecko lubi a które nie zniszczą się w piaskownicy. Piasek jest doskonałym materiałem dla małego budowniczego. Daje wiele możliwości. Do piaskownicy możemy zabrać ze sobą wiaderko wody, spowoduje to, ze piasek będzie lepiej się kleił a dzięki temu będziemy mogli tworzyć nieograniczoną ilość kształtów, babek i zamków. Możemy również grabić piasek przesypywać go z foremki do foremki, przewozić taczkami. Piasek w piaskownicy jest miękki i nasze dziecko nie zrobi sobie krzywdy spadając a my będziemy spokojni. To nie tylko dobra zabawa dla naszego dziecka ale przede wszystkim dobrze spożytkowany czas. Czas w piaskownicy możemy spędzać godzinami a gdy będzie on ciekawy i atrakcyjny dla dziecka to na pewno nie będzie to czas stracony.

Wybierając piaskownice na placu zabaw powinniśmy przede wszystkim zadbać o to by było tam bezpiecznie aby jednak tak było piaskownica powinna spełniać odpowiednie standardy Dotyczy się to głównie piasku który musi być czysty, ponieważ nasze dziecko będzie przesypywać i cały czas dotykać piasek paluszkami które może włożyć do buzi. Stosując sie do tych zasad mamy większą pewność ze naszemu dziecku nic nie grozi na placu zabaw. Bez względu na to czy spędzimy czas w piaskownicy w ogrodzie koło domu czy na placu zabaw uśmiech naszego dziecka bawiącego sie w piaskownicy będzie bezcenny

ogrod